Makyaj modası ya da diğer adıyla makyaj trendleri genellikle bir önceki yılın ortalarında belli olmaya başlar ve dolayısıyla 2016 senesinde genel olarak popüler hale gelecek makyaj trendleri de şimdiden belli. Bu trendlere aşina olarak ürünlerinizi dizmeye başlayabilir, böylece özellikle bahar ve yaz aylarında her şeyiniz hazır olarak makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu trendler ise temel olarak yıl içerisinde gelecek seneye dair düzenlenen moda defilelerinde ortaya çıkıyor diyebiliriz. Tabii ki yukarıda gördüğünüz fotoğraf bunun uç örneklerinden bir tanesi, kimse sizden gözünüze mavi bir çizgi çekmenizi beklemeyecek.

Son zamanlarda ortaya çıkan en büyük trend, hafifletilmiş ve doğal görünen makyaj. Artık tamamen fondöten ile kaplı ciltler tarih oldu ve pek çok modacı ya da manken, olabildiğince az fondöten kullanarak daha doğal bir görünüm elde etmeye çalışıyor. Böylelikle cildin kendi parlaklığını, sağlığını ve güzelliğini ortaya koyarak daha çekici bir hale gelmek mümkün oluyor.

Gelecek sene kullanılacak olan makyaj modalarından bir tanesi de takılarda altın tonlarının kullanılması ve özellikle farlarda altın renklerinin tercih edilmesi. Hatta saçları da antik yunan modeli saçlar olarak tasarlamak da 2016 baharında giderek daha yaygın şekilde göreceğimiz uygulamalar arasında yer alıyor. Dolayısıyla saçlarda da altın sarısı atılmış röfleler bekleyebiliriz.

Bu sezonda rujların da pembe ve hafif tonlardan daha koyu ve kırmızının tonlarına dönüşeceği ortada. Zira yüzden eksiltilen makyaj, vurgunun dudaklara verilmesine neden olacak. Eğer 2016 makyaj trendlerine uymak istiyorsanız kesinlikle kırmızı veya daha koyu renklerdeki rujlarınızı hazır etmeniz gerekiyor.

Bahsettiğimiz bu doğallık trendinin bir diğer sonucu ise 2016 senesinde keskin eyelinerların kullanımına bir son verilmesi ve gözlerin biraz daha dağınık, altlara dağılan eyelinerlar ile desteklenmesi. Bu sayede makyajın olup olmadığı belli belirsiz bir hale gelecek ve kalın kaşlarla birlikte doğallık süreci korunacak. 90’ların ince kaş modasının da artık neredeyse tamamen sona erdiğini belirtelim. Kalın kaşlar daha uzun bir süre devam edecekler gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

Şimdi Ara