Dudak estetiği elbette günümüzün en popüler ve arzulanan uygulamalarından bir tanesi dolgun dudaklara sahip olmak için yapılan dudak dolgusu işlemidir. Estetik dolgu maddelerinin yıllar içerisinde daha gelişmiş bir hal alması, dudaklara yapılan dolgularında daha iyi bir durum almasını sağlamıştır.

Dudak estetiği dudakları kalınlaştırmak, belirginleştirmek amacıyla yapılabildiği gibi bazen de kalın dudakları inceltmek amacıyla yapılmaktadır. Dudak dolgunlaştırma kalınlaştırma uygulaması hyaluranik asit içerikli geçici dolgu maddeleri ile yapılmaktadır. Bu dolgular aslında 12 ay süreyle giden bu sürenin sonunda tamamen vücuttan uzaklaşan, son derece sağlıklı, benzeri vücudumuzda da bulunan bir maddeler içermektedir.

Dudak yapısal olarak herketli bir bölgedir, kılcal kan damarlarından zengin bir yapısı bulunmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir yüz bölgesine yapılabilen dolgu dudağa yapıldığı zaman daha kısa zamanda erimekte ve hacim kaybetmektedir. Bu durum firmaların kendilerini geliştirmesini sağlamış ve özellikle dudak için üretilmiş çapraz bağları ve hyaluranik asit miktarları arttırılmış kiss, lips gibi dudak dolguları ortaya çıkmıştır. Ancak bu sayede yapılan dudak dolguları en az 6-8 ay kadar hacimli olarak kalabilmektedir. Ben kendi hastalarımda Teosyal Kiss ve Juvederm dolgu maddesini kullanmaktayım.

Dudak Dolgunlaştırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hazır dudak dolguları çok ince iğnelerle dudağın hacim kazanmasını istediğimiz alanlara uygulanmaktadır. Bu bir ameliyatsız uygulamadır. Yaklaşık 5-10 dakika sürmektedir.

Dudak Kalınlaştırma İşlemi Ağrılı Bir İşlem midir?

Dudak dolgunlaştırma öncesinde dudağa lokal anestezik kremler sürülür. Kişisel olarak tercih ettiğim dudak dolgusu markasında içinde lokal anestezi de mevcuttur. Dolayısıyla uygulama sırsaında hiç ağrı oluşmamaktadır. Alternatif olarak loakl anestezik iğnelerle dudakta tam bir uyuşma da elde edilebilir.

Dudak Dolgusu Sonrasında Ne Zaman Normale Dönebilirim?

Dudak dolgunlaştırma işleminden hemen sonra hafif bir şişlik meydana gelir. Sonrasında buz uygulaması sayesinde bu şişlik hem çok fazla oluşmaz, hem de hızla iner. Hemen normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Sonrasında bazen hafif morarmalar oluşabilir. Ertesi gün daha iyi bir hal alacaktır. 1 hafta sonra ise dolgu daha homojen bir görünüm alır. 1 ay sonra her zaman daha güzel bir görünüm elde edilmektedir.

Dudak Dolgusu Yaptırınca Dudağım Çok mu Önde ve Çıkık Olur?

Hayır, dudak dolgunlaştırma işleminde dolgu maddesini dudağın ihtiyacı olan bölgelerine kontrollü ve azar azar uyguladığımızda, ihtiyaçtan fazlası yapılmadığında kesinlikle dudağın aşırı bir kalınlaşması söz konusu olmaz. Önemli olan doğal, yüze yakışacak şekilde dudak dolgusu yapmaktır.

Dudak Dolgunlaştırma İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Dudak dolguları eğer iyi markalarla yapılmaz ise dudakta sertlik, kist, granulom, topaklanma yapabilirler. Bu yüzden mutlaka dudağa özel dolgular kullanmak gerekmektedir.

Uzun Süreli Kalıcı Dudak Dolgusu Var mıdır?

Dolguların uzun süreli olanları, hatta kalıcı dolgular da mevcuttur. Ancak dudakta kesinlikle kalıcı dolgu önerilmez, uygulanmaz. Sonrasında daha fazla sıkıntı yaşanabilir. Kalıcı dudak dolguları dudakta sertlik yaratabilir, kist oluşturabilir.

Dudak Dolgunlaştırıcı Krem Ruj Var mıdır?

Gerek doğal yöntemlerle, gerek ruj ya da bitkisel yöntem, ilaç, krem kullanarak dudak dolgunlaştırmak mümkün değildir. Dudaklar kendi kendine büyümezler.

Ameliyatla Dudak Kalınlaştırma Nasıl Olmaktadır?

Ameliyatla yağ enjeksiyonu yapılarak dudaklar kalınlaştırılabilmektedir, yağ enjeksiyonu eğer yüzün başka alanlarına da yapılacaksa dudağa da yapılabilir. Sadece dudak dolgunluğu düşünülüyorsa dudak dolgu maddeleri yeterli olur.

Yine perma lip adı verilen kalıcı dudak silikonu ameliyatı da dudaklara uygulanabilmektedir. Bu uygulamada dudağın kenarlarından küçük kesiler yapılarak, silikon dudağın kırmızı ve alt kısmına yerleştirilmektedir. Perma lip ile dudağın sadece kırmızı kısmı hacim kazanmaktadır. Dudak çizgisinde bir değişiklik olmaz.

Dudak Dolgunlaştırma İşleminin Fiyatları Nasıldır?

Dudak dolgusu fiyatları uygulama yapılacak dolgu maddesi markasına, doktordan doktora, sadece 1 adet ya da daha fazla miktarda dudak dolgusu kullanılıp kullanılmayacağına göre değişmektedir. Dolgu fiyat ücret bilgisi için kliniğimizi arayabilir, formu doldurabilirsiniz.

Etiketler : Dudak Dolgunlaştırma Bursa, Dudak Dolgusu Bursa, Dolgu ile Dudak Kalınlaştırma, Bursa Dudak Dolgunlaştırma Fiyatı, Bursa Dudak Dolgusu Fiyatları, Dudak Dolgunlaştırma Ücreti

Bir cevap yazın

Şimdi Ara