Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma estetiği, Kaşlar ve gözlerimiz yüzün en önemli estetik parçalarından birisidir. Estetik ölçütlerde kalkık kaş kişiyi daha genç ve dinamik, düşük ve düzleşmiş kaşta kişiyi yaşlı ve yorgun gösterebilmektedir. Kaş kaldırma ile canlı daha genç bir görünüme kavuşmak amaçlanır.

Kaş kaldırma Kaş şekli ve tarzı herkesin beğenisine göre değişebilir. Ama ideal kaş ise herkeste standart olarak hem doğal hem de estetik olarak güzel gözüken kaştır. İdeal kaş yayının en yüksek noktası göz bebeğinin dış kenarından geçen dikey hat üzerinde olmalıdır. Kaşın dış kenarı, kaşın iç kenarından 2 mm daha yukarıda olmalıdır. Kaşlar göz çukurunun üst kenarının daha üzerinde olmalı ve çok uzun ya da çok kısa olmamalıdır.
Kaş Kaldırma, Kaş Estetiği

Kaş kaldırma uygulamalarını ameliyatlı ve ameliyatsız olarak iki gruba ayırmak mümkündür.
Ameliyatsız kaş kaldırma

• Ameliyatsız kaş kaldırma da en iyi sonuç ulterapi ile elde edilebilir. Ulterapi uygulaması ile ameliyat olmadan yara bere oluşmadan 10 dakikalık bir uygulama ile kaşlar hemen kaldırılabilir. Bu yöntem için cihazın FDA onayı mevcuttur. Ulterapi cihazları ulthera, ultra skin, doublodur. Ulterapi uygulamasının etkisi hemen görülse de ideal etkiler 2-3 ay içinde maksimuma ulaşır.

Botoks uygulaması da kaşın dış uç kısmının 1-2 mm kaldırılmasında etkilidir. Ayrıca alın bölgesine uygulanan botoks da kaşın iç kısmında 1 mm düşüklük yapabilir. Botoksun bu iki etkisi ile oluşan görünüm kaşın arzu edilen kavisi alarak yay görünümü almasını sağlar.

Bir cevap yazın

Şimdi Ara