İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en güvenilir yöntemidir. Soğutma sistemli lazer teknikleri ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Dünyada 20 yılı aşkın süredir lazer epilasyon sistemleri uygulanmakta ve teknolojiler hızla gelişmekte ve daha konforlu daha etkili hale gelmektedir.

Nasıl etki eder?
Kıl ve kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışık etkileşir. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen lazer ışını kıl kökünü tahrip eder. Kalıcı epilasyon için lazer ışınının cildin derinliklerine inerek kıl köküne ulaşıp ısı enerjisine dönüşmesi ve köke hasar vermesi gerekir. Kıl rengi ne kadar koyu cilt ne kadar açık renkli ise o kadar iyi ve kısa zamanda sonuç alınır.

Neden çok seans gerekir?
Vücuttaki kıllar büyümeleri esnasında değişik evrelerdedir. Lazer sadece anagen faz denen evrede etkilidir. Her seansda bu evredeki kıllar yakalanmaya çalışılır. Her tedaviden sonra kılların rengi açılır incelir. Ortalama % 20-40 oranında azalır.Bölgeye ve cilt tipine göre ortalama 4-8 seans gereklidir.

Seans aralıkları ve seans süresi ne kadardır?
Seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1.5 ay, diğer vücut bölgelerinde 2-2.5 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzar. Seans süresi kullanılan cihazın hızına, kullanıcının bilgi ve tecrübesine, çalışılan bölgenin genişliğine göre değişir.

Ağrılı mıdır?
Dermaclinic’de soğutma sistemli ağrısız lazer sistemleri kullanılmaktadır.

Yan etkisi var mıdır?
Uygun lazer seçimi, uygun doz ve uzman ellerde bilinen yan etkisi yoktur.

Tedavi başarısını neler etkiler?
Lazer epilasyon konusunda özellikleri ve tercih nedenleri farklı lazer sistemleri vardır. Önemli olan kişinin ten rengi ve kıl rengine uygun lazerin seçilerek doğru şekilde kullanılmasıdır. Yaş, hormonal durum, genetik faktörler, ilaç kullanımı, metabolik faktörler önemlidir. Bu nedenle işlem öncesi kapsamlı dermatolojik muayene ve değerlendirme önemlidir. Hormonal problem varsa gerekli tetkikler yapılmalı, gerekirse ilaç tedavisi sonrası ya da ilaçla kombine lazer tedavisi yapılmalıdır. Bazen kıllanma ciddi bir hormonal problemin belirtisi olabilir. Lazer uygulamanın tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalıdır.

Hangi bölgelere uygulanır?
Gözleri direkt ışıktan korumak şartı ile tüm vücu bölgelerine uygulanabilir.

Nilüfer İlçesi’nin Çalı, Akçalar, Görükle, Hasanağa, Kayapa ve Gölyazı olmak üzere 6 tane beldesi ve Yaylacık, Yolçatı, Badırga, Doğanköy, Dağyenice, Atlas, Kadriye, Üçpınar, İnegazi, Tahtalı, Başköy, Karacaoba, Çatalağıl, Çaylı, Konaklı, Büyükbalıklı, Gökçe, İrfaniye, Unçukuru, Fadıllı, Ayvaköy, Güngören, Korubaşı, Maksempınar ve Kuruçeşme’den oluşan 25 köyü vardır. Bu beldeler son yerel yönetimler yasasıyla Nilüfer Belediyesi’ ne bağlanmıştır.Yeni yapılanan bir bölge olması nedeniyle, Nilüfer Bursa’da nüfus artış hızı en fazla olan yerleşim yeridir. İlçe nüfusu 1990-2000 arasında yıllık %13, 2000-2007 yılları arasında yıllık %5,6 gibi büyük bür hızla artmıştır. İlçenin nüfusu 2011 nüfus sayımına göre 365.000’dir. Bunun 324.000’i ilçe merkezinde, 41.000’i ise kasaba ve köylerde yaşamaktadır. İlçe 6 belde, 25 köy ve 25 mahalleden oluşmaktadır.

AhmetYesevi lazer epilasyon

Alaaddinbey lazer epilasyon

Altınşehir lazer epilasyon

Ataevler lazer epilasyon

Balat lazer epilasyon

Barış lazer epilasyon

Beşevler lazer epilasyon

Cumhuriyet lazer epilasyon

Çamlıca lazer epilasyon

Demirci lazer epilasyon

Ertuğrul lazer epilasyon

Esentepe lazer epilasyon

Fethiye lazer epilasyon

Gümüştepe lazer epilasyon

Işıktepe lazer epilasyon

İhsaniye lazer epilasyon

Karaman lazer epilasyon

Konak lazer epilasyon

Kültür lazer epilasyon

Minareliçavuş lazer epilasyon

Odunluk lazer epilasyon

Özlüce lazer epilasyon

Üçevler lazer epilasyon

Ürünlü lazer epilasyon

YüzüncüYıl lazer epilasyon

19Mayıs lazer epilasyon

23Nisan lazer epilasyon

29Ekim lazer epilasyon

 

Detaylı bilgi için tıklayın

 

Etikeetler : Bursa Nilüfer lazer epilasyon, Nilüfer lazer epilasyon fiyatları, Nilüfer lazer epilasyon ücretleri, Nilüfer lazer epilasyon ücret, Nilüfer lazer epilasyon seansları,

Bir cevap yazın

Şimdi Ara