Tüm dünyada hızla yükselen obezite önemli bir sorun haline gelmiştir. Fazla kilolar ve bölgesel fazlalıkların sağlığı tehdit edecek boyutlara ulaşması, estetik kaygılar insanları farklı arayışlara yönlendirmekte diğer taraftan teknoloji ve sağlık kuruluşları sorunun çözümü için sürekli yeni teknolojiler geliştirmektedirler. Ultra-Kavitasyon da bu ihtiyaca yönelik geliştirilmiş etkin bir yağ parçalama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ultra kavitasyon ile bölgesel incelme yağların parçalanması sayesinde mümkün olabilmektedir.
Ultra-Kavitasyon Nedir?

Ultra-Kavitasyon cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Ultra-Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.
Düşük Frekanslı Ultrason Dalgaları

Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.
Ultra-Kavitasyon’un Avantajları

Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.
Ultra-Kavitasyon’un Farkı

Ultra-Kavitasyon’un diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması olarak özetlenebilir.
Ultra-Kavitasyon Her Kişiye Uygulanır mı?

– Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalarında,
– Diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerde,
– Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunan kişilerde,
– Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunan kişilerde,
– Hamilelerde,
– Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde ayrıca kadınlarda adet dönemlerinde ultra-kavitasyon uygulaması yapılamıyor.
Ultra-Kavitasyon Her Bölgeye Uygulanır mı?

Uygulama yağları hedeflediğinden dolayı bel, basen ve göbek bölgesinde kullanılmalıdır.
Ultra-Kavitasyon Seans Sayısı

Kişiden kişiye ve yağlanmanın kalınlığına göre değişmekle birlikte ortalama 8 – 10 seans arasında gözle görülür bir incelme sağlanmaktadır.
Seans Süreleri ve Seans Aralıkları

Ultra-Kavitasyon ortalama seans süresi 20dk ile 40dk arasındadır. Haftada 1 seans uygulanır.
Ultra-Kavitasyon Öncesi Uyarılar

Kavitasyon işlemi bir yağ parçalama yöntemidir. Vücutta parçalanan yağların lenf drenaj yöntemiyle vücuttan atılması için bol su alınması gerekmektedir. Tedaviye başlamadan 1 – 2 gün öncesinde günde en az 2,5 – 3 litre su içilmelidir.
Ultra-Kavitasyon Sonrası Uyarılar

Tedavi sürecinde (ortalam 3 ay) yağsız diyet yapılmalı ve bol su içilmelidir. Spor ve egzersizler vücutta yağın atılmasını kolaylaştırmakta ve tedavinin başarısını artırmaktadır.

Sık Sorulan Sorular
Ultra kavitasyon tek seansta ne kadarlık bir incelme sağlıyor?

Ultra-Kavitasyon uygulamasında ilk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişmekle birlikte yaklaşık 1cm ila 5cm arasında bir incelme görülebilir.
Ultra-Kavitasyon zararlı mıdır?

Ultra-Kavitasyon ultrasonik ses dalgaları yoluyla yayılım yapmaktadır. Böbrek taşlarına uygulanan yöntemin geliştirilmiş bir halidir. Şu ana kadar kavitasyonun zararları hakkında bilimsel bir klinik çalışma olmamakla birlikte tedbiren yumurtalık ve testislere yakın bir şekilde uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır.
Ultra-Kavitasyon ağrılı / acılı bir tedavi midir?

Hayır, tedavi sırasında hiçbir ağrı veya acı duymayacağınız gibi tedavi sonrasında da günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Ultra-Kavitasyonun yan etkisi var mıdır?

Uygulama sonrasında geçici olarak hissedilen ısı dışında her hangi kalıcı bir yan etkisi bulunmamaktadır.
Ultra kavitasyon için danışma ve testler ücretli midir?

Hayır, dilediğiniz zaman randevu alarak uzmanlarımıza danışabilir, görüş ve ortalama fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bizlere e-posta, telefon veya bizzat kliniklerimize gelmek suretiyle ulaşabilir, aklınıza takılan konularda bilgi alabilirsiniz.
Ultra kavitasyon tedavisi kalıcı mıdır? Tekrar yağlanma yaşar mıyım?

Bu konuda inanın sizi rahatlatacak bir cevap vermeyi çok isterdik ama maalesef burada iş yine sizde bitiyor. Tekrar yağlanma yaşamamanız için tedavi sonrasında eski alışkanlıklarınızdan kurtulmalı, durağanlıktan uzak daha hareketli bir yaşam şekli belirlemelisiniz. Ayrıca yediklerinize dikkat etmeli, sağlıklı bir diyet seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

Şimdi Ara